ריצוף PVC

PVC הינו שכבת גומי העשויה פוליטילן וניל כלואוריט. יריעת PVC מסוגלת לכסות שטחים רחבים ושונים, ולכן מומלצות גם למבני תעשייה וגם לחיפוי שטחים במבני מגורים.     

ל PVC יתרונות רבים, הוא עמיד ואינו נשרט בקלות, אם כי גרירת חפצים כבדים עליו עלולים לקרוע אותו. הוא עשוי מגומי ולכן משמש כחיפוי מומלץ במקומות רוויי לחות כגון חדר האמבטיה. הוא מומלץ גם לאזור המטבח משום שהוא נוח מאוד לניקוי ועמיד בפני מים. מגוון הצבעים והדוגמאות מאפשרים משחקים עיצוביים רחבים.  

גליל פי וי סי מוגש ברוחב מטר אחד, ברוב המקרים, ומודבק אל כל משטח באמצעות דבק מגע. הוא אמנם עמיד בפני מים, אך לא מומלץ להציפו למשך זמן רב משום שהמים עלולים לפגוע בעמידות ההדבקה. ככל שה-PVC  עבה יותר כך הוא רך יותר ונראה מלא ועשיר. עלותו של חיפוי לינוליאום נמוכה, ולכן הוא יכול להוות תחליף מוצלח לרצפת פרקט או שיש (כאשר מדובר ב   PVC דמוי פרקט/שיש).   

ריצוף PVC

החומר PVC הינו חומר שנמצא בשימוש נרחב בתעשייה, מדובר על חומר פולימרי סינטטי, עמיד בפני שינויים בטמפרטורות, הוא מיועד למגוון רחב של שימושים כאשר הבולט בהם הוא ריצוף PVC. מדובר על חומר עמיד וחזק ולכן הוא מתאים במיוחד לצרכי ריצוף לבית, למשרד, משטחי ספורט, מבנים ציבוריים שונים ועוד. כיום ניתן למצוא ריצוף פרקט מסוג PVC , השימוש בו הפך להיות פופולרי במיוחד וקשה מאד להבחין בין פרקט PVC או פרקט רגיל. היתרון הבולט של רצפת פרקט עשויה PVC שהיא חסינה בפני מים, רטיבות ונזילות וגם נגד אש. לכן היא מתאימה במיוחד למבנים ציבוריים כגון מפעלים, מעבדות ותעשיות שונות.

היתרונות של רצפת פרקט PVC

התקנת רצפת פרקט מסוג PVC מספקת יתרונות רבים למי שמעוניין בריצוף איכותי וייחודי.

עמידות

רצפת פרקט מסוג PVC נחשבת לעמידה במיוחד שאינה נשחקת ואין בה סדקים או שברים. החומר המיוחד ממנו עשויה רצפת הפרקט עמיד בפני טמפרטורות משתנות ועמידה בפני מים. כמו כן ריצוף זה מספק בידוד אקוסטי לבית, מונע רעשים למשל של גרירת חפצים. רצפת PVC

עיצוב

כמו כן ניתן למצוא מגוון רחב של עיצובים, סגנונות ודוגמאות של ריצוף, כמו כן קיימים מרקמים וטקסטורות שונות לבחירה על פי טעם אישי. ניתן למצוא ריצוף פרקט, עץ בסגנונות שונים, עיצוב דמוי אבן, אריחים, בטון ועוד. רצפת עץ מספקת למים מראה חמים וכפרי. מדובר על ריצוף עץ שמגיע במגוון רחב של גוונים לבחירה על פי העדפה אישית של הלקוח.

תחזוקה

רצפת פרקט מסוג PVC אינה מצריכה תחזוקה כלשהי וקל מאד לנקות אותה. כמו כן, התקנת רצפת הפרקט נחשבת לפשוטה וקלה במיוחד. באמצעות ריצוף ייחודי זה ניתן להשיג מראה מרשים ומהודר לבית או למשרד.

מגוון שימושים

ריצוף פרקט מסוג PVC מתאים במיוחד למוסדות ציבוריים או לאולמות ספורט, אולמות ריקוד, קניונים ועוד, בזכות חומר הגלם המיוחד שממנו עשוי הריצוף, מדובר על חומר ייחודי שנקרא Polyvinyl chloride , זהו חומר פולימרי נפוץ במיוחד בתעשיות שונות. הוא משמש כציפוי למבנים, כרטיסי אשראי, לצורכי ציוד אינסטלציה ועוד. אריחי PVC משמשים כתחליף לריצוף, הם מגיעים בכמה צורות כגון אריחים עבים או דקים. ניתן למצוא גם ריצוף פי וי סי דמוי פרקט למראה אסתטי ונקי לבית.

שלבי התקנת ריצוף PV

 • על מנת לרצף PVC יש צורך להביא את החלל לטמפרטורה של 25 עד 30 מעלות, מדובר על טמפרטורה אופטימלית לצורך ביצוע העבודה. את יריעות ה-PVC יש לאחסן בטמפרטורת החדר שצריכה להיות כ-24 מעלות. כמו כן חשוב לוודא שאין בחלל לחות גבוהה.
 •  
 • מומלץ לנקות היטב את משטח ההתקנה ולוודא שהמשטח חלק ונקי לחלוטין. במידה ויש צורך לשטוף את המשטח רצוי לשטוף אותו היטב ולייבש.
 •  
 • יש לוודא שהמשטח ישר לחלוטין ואין בו בליטות. במידה וישנן בליטות כלשהן חשוב ליישר אותן ולמלא את כל החריצים אם קיימים עד שמקבלים ריצוף ישר, לאחר מכן יש לנקות שוב את המשטח בצורה יסודית.
 •  
 • יש לסמן קו חוצה באמצעות גיר על כל קיר בחלל. חשוב להשאיר מרווח של 3 מ"מ ולאחר מכן ניתן להתחיל בהתקנת הריצוף, פורסים את החלק הראשון לפי הסימון על הקיר בזווית של 90 מעלות. הסימון מסייע להניח את הריצוף בצורה ישרה. חשוב לדעת שאת ה-PVC מדביקים באמצעות דבק מיוחד. יש ריצוף שבו צריך למרוח שכבה של דבק, מומלץ להיעזר בהוראות כדי לבצע את ההדבקה בצורה נכונה.
 •  
 • לאחר ההדבקה של היריעה הראשונה, מתקדמים עם היריעה השנייה, חשוב להתאים את שני החלקים לפי הדוגמא המופיעה על גבי המשטח. חשוב ליישר את פרקט ה-PVC  ולעבור עליו עם מגב או רולר כדי להסיר בועות אוויר.
 •  
 • השלב הסופי הוא הלחמה של כל חלקי הריצוף יחד לכדי ריצוף אחיד, פעולה זו צריכה להתבצע בצורה מקצועית מאחר שהיא דורשת מיומנות. את שלבי ההתקנה של ה-PVC ניתן לעשות באופן עצמאי, אך מומלץ להיעזר באיש מקצוע מיומן שיוכל לבצע את ההדבקה בצורה מקצועית.

חברת אברמל'ה גולדה בע"מ מתמחים במתן שירותי התקנת פרקטים, שטיחים, דקים, דשא סינטטי, ריצוף פי וי סי ועוד עבור לקוחות פרטיים, עסקיים, מוסדות וגופים שונים. נשמח לתת מענה לכל שאלה.

שירותים נוספים של החברה:
התקנת דקים בגינה
התקנת שטיחים מקיר לקיר