אברמל'ה גולדה - ביצוע עבודות פרקטים ודקים - לוגו
 
 
 
 
 
 
 
072-3266725
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

דק סינטטי

 
 
מבין סוגי הריצוף הקיימים בשוק, לדק הסינטטי יש כמה יתרונות ברורים – זהו חומר גלם אקולוגי, המגיע במגוון רחב של צבעים וניתן להתקין אותו הן בתוך הבית והן בשטחים חיצוניים כמו גינות ומרפסות. ובנוסף זהו חומר גלם עמיד במיוחד גם בפני רטיבות ותנאי מזג אוויר משתנים, והתחזוקה השוטפת קלה ונוחה.
 
דק סינטטי
 

אילו סוגים קיימים?

 
יש היום בשוק כמה סוגים שונים של דקים, כאשר ההבדלים ביניהם טמונים בחומר הגלם. הדק הסינטטי מיוצר מעץ ממוחזר בשילוב עם פולימרים שונים, מה שמקנה לו את העמידות ואת המראה הסופי. אפשר למצוא בשוק דק סינטטי בצבעים ובגמורים שונים, החל מגוונים בהירים ועד גוונים כהים, וכמובן משטחים בעלי מראה אחיד וחלק ולעומתם משטחים שצבעם אינם אחיד מה שמקנה להם אופי שונה. בזכות המגוון הגדול אפשר להתאים את הדק לכל סגנון עיצוב ולכל שימוש.
 

איך בוחרים דק סינטטי איכותי?

 
מאחר והדק הסינטטי מיוצר במפעל על ידי שילובים שונים של חומרי גלם, הדבר מאפשר לקבל דק ברמות איכות שונות. בראש ובראשונה חשוב לדעת היכן יותקן הדק הסינטטי ומה יהיה אופן השימוש בו, כך שתוכלו לבחור את הדק בעל האיכות המתאימה. עבור שימוש חיצוני כמו מרפסת או עבור חדרי מטבח וחדרי אמבטיה חשוב לבחור דק סינטטי שיוצר מפולימרים איכותיים שמקנים לו עמידות רבה בפני רטיבות, דבר שאינו נדרש בחדרי שינה, משרדים וכדומה.
 

כיצד מתחזקים את הדק?

 
אחד היתרונות הברורים של דק סינטטי הוא העמידות והתחזוקה הפשוטה. השימוש בפולימרים איכותיים מקנה לדק עמידות רבה ואינו דורש צביעה או שימון לאחר ההתקנה. למעשה כאשר הדק מותקן בצורה מקצועית הוא יכול להחזיק שנים רבות קדימה, ויש צורך רק להקפיד ולנקות אותו על פי ההוראות. מאחר וחומר הגלם הוא סינטטי, הדק גם אינו מושך מזיקים שונים כמו מכרסמים או חרקים.
 

הבחירה האקולוגית

 
יתרון משמעותי נוסף של הדק הסינטטי הוא כמובן היותו חומר גלם ממוחזר. בתהליך הייצור משתמשים בשבבי עץ שונים בשילוב עם פולימרים, וזאת בניגוד לייצור של משטחי דק מעץ טבעי – עבורם יש צורך לכרות עצים. ובזכות העמידות הגבוהה של התוצר הסופי אין צורך להחליפו לעיתים תכופות, דבר אשר חוסך כסף וגם מצמצם את כמויות הפסולת הכרוכות בתהליך.
 
Share on Facebook
Share by Email