אברמל'ה גולדה - ביצוע עבודות פרקטים ודקים - לוגו
 
 
 
 
 
 
 
072-3266725
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

פרקט עץ מלא

 
 
 
העץ הטבעי חוזר לשמש את האנושות ולככב בחיפויי הרצפה. בשנים האחרונות חל שינוי מפתיע בתחומי העיצוב, ומגמת הווינטג' זוכה לרייטינג גבוה מאוד. כולנו מגלים את הטרנדים הללו ונהנים לפגוש מחדש עיצובים שהיו מוכרים לנו מבית ההורים או הסבים גם אצלנו בבית. בין היתר חוזר העץ כחומר גלם טבעי לשמש אותנו. והוא מכניס לבתים שלנו חמימות מיוחדת שיש רק לעץ לתת לנו. גם לחיפוי רצפה נבחר העץ למלא תפקיד. אמנם כחיפוי לרצפה העץ נחשב לפתרון חדשני למדי, אך הוא עושה את זה נהדר.

 

אפשרויות שונות בחיפוי עץ

 
אנשים רבים בוחרים לחפות את הרצפה בפרקטים. ניתן להבחין במספר פתרונות תחת הכותרת פרקט. יש קרמיקה שמחקה את מראה הפרקט, יש אריחים מצופים בלמינציה – אבל כל אלו הינם חיקויים שמנסים לתת מענה זול למי שרוצה ליהנות ממראה הפרקטים בלי להשקיע ממון רב. אך אי אפשר להשוות את אלו למקור – כי אין כמו פרקט עץ מלא.
 

שני סוגים עיקריים של פרקטים מעץ

 
מי שרוצה ללכת על המקור יבחר לחפות את הרצפה בפרקט עץ. אבל גם כאן ניתן להבחין בין שתי אפשרויות עיקריות:
  • 1. פרקט עץ מלא – לוח פרקט שעשוי כולו מגוש של עץ מלא. לרוב מדובר על עץ גושני. זו האופציה הטובה והמומלצת ביותר, אם כי היא גם יקרה מכולם.
  • 2. פרקט שכבות – פרקטים שעשויים משכבות של עץ. שיטת הבניה הזו מאפשרת להוזיל עלויות. ניתן להבחין בפרקטים עשויים משלוש שכבות לעומת כאלו שעשויים רק משניים. הפרקט שעשוי משני שכבות אינו מומלץ, אך פרקט תלת שכבתי ממלא יפה את התפקיד ונראה נהדר.

 

האיכות של פרקט עץ מלא

 
אך המקור הוא פרקט עץ מלא. כאן מדובר על לוחות שעשויות מעץ בלבד, והם מוצמדים על הרצפה בהדבקה או בהברגה. לעץ המלא מראה נהדר וטבעי, והוא מאפשר לחפות את הרצפה באופן איכותי ועמיד במיוחד. לעץ המלא יש יתרונות רבים. אחד היתרונות המובהקים שלו הוא היותו חומר שניתן לחדש אותו. כלומר, לאחר תקופת מה של שימוש בו העץ מתחיל לאבד את המרקם היפה והטרי שלו, ניתן לבצע חידוש ולחשוף שכבה חדשה של העץ. מה שמביא לכך שהחיפוי של הרצפה מתחדש ומקבל מראה נהדר.
 

איכות ומקצועיות בפרקט עץ מלא

 
פרקט עץ מלא הוא אכן חיפוי מדהים ובעל מראה נפלא. אך כמו בכל דבר, חשוב לנו לבחור איש מקצוע מתאים שיספק לנו את הסחורה ואת העבודה כדי שנהנה מתוצאה מושלמת. עלינו לבחור את הצבע הרצוי ואת המרקם המתאים לנו. כמו כן יש להתייחס לגודל של הפרקטים בהתאם לגודל של החדר אותו מחפים. חשוב כי העבודה תתבצע בצורה מדויקת ונאותה על מנת לספק לנו תוצאה משביעת רצון.

 

כיצד נתחזק את החיפוי?

 
במידה ובחרנו לרצף בפרקט עץ מלא עלינו לדעת כיצד לתחזק אותו ואיך לשמור עליו. באופן כללי חשוב למנוע רטיבות, משום שעץ נוטה לספוג רטיבות והמים עלולים לנפח אותו ולהזיק לו. לכן גם הניקוי של הפרקטים לא יתבצע במים.


 

עיצוב חמים ונעים

 
חיפוי פרקט עץ מלא מתאים למגוון חללים. לדוגמה, משרדים, בתי עסק וגם בתים. הפרקט מביא עמו חמימות ונעימות, ומשפר מאוד את ההרגשה במקום. אם כי יש לזכור שהחיפוי אינו מתאים לחדרים בהם יש נוכחות של מים, כמו חדרי אמבטיה. פרקט עץ מלא נחשב לאלמנט עיצובי מדהים שמוסיף הרבה מאוד יופי לחלל. הוא ישתלב נפלא עם יתר האלמנטים ויאפשר לכם להשיג חללים נוחים באווירה מופלאה.
 
Share on Facebook
Share by Email