אברמל'ה גולדה - ביצוע עבודות פרקטים ודקים - לוגו
 
 
 
 
 
 
 
072-3266725
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

פרקט עץ מלא

 
 
 
פרקטים משמשים לחיפוי רצפה. הפרקטים הטבעיים הם לוחות שעשויות מעץ מלא. הם מאפשרים לנו לחפות את הרצפה במבנים שונים; בתים פרטיים, בתי עסק, משרדים ועוד. תמיד תורמים הפרקטים נימה ייחודית ונאה מאוד למבנה. וזאת כי יש לעץ מרקם מיוחד ומראה נפלא. מה שיוצר עיצוב מקסים ובעל נוכחות.


 

סוגים שונים של פרקטים

 
כאשר לקוח מעוניין לבחור פרקטים לחיפוי הוא יגלה כי ניצבים בפניו סוגי מוצרים שונים. בין היתר הוא ישמע על פרקט למינציה, פרקט שכבות וכמובן – פרקט עץ טבעי. כמובן שהבחירה הטובה והעמידה ביותר הינה פרקט עץ מלא. שכן מדובר על מוצר ברמת איכות גבוהה מאוד שמיוצר כולו מעץ. מה שמאפשר גם לבצע במהלך השנים שיוף שיחדש את מרקם העץ ואת צבעו. אך הוא נחשב לחיפוי יקר בהשוואה לפתרונות חילופיים, כמו פרקט שכבות או פרקט למינציה. אחד העצים השימושיים ביותר בייצור פרקטים הוא אלון. עץ האלון מספק את חומר הגלם המתאים לייצור פרקטים. וזאת הודות לתכונות ולמראה שלו. עץ האלון הינו עץ קשה ובעל עמידות גבוהה, מה שעושה אותו למתאים במיוחד לחיפוי הרצפה.

 

עיבודים שונים של עץ האלון

 
גם תחת הקטגוריה של פרקטים מעץ אלון יש אופציות שונות לעיבוד. וזאת כדי להשיג תוצאות עיצוביות שונות לפי הצורך והמטרה. בין היתר תכירו את שלושת המושגים הבאים:

  • 1. פרקט אלון מבוקע – האלון המבוקע הוא למעשה האלון האירופאי. מדובר על עץ בעל צבע חום כהה שהייחודיות שלו היא גם במרקם שלו. יש לו עיניים רבות ומרקם מחוספס יותר מעצי אלון אחרים. מכאן הוא קיבל את שמו אלון מבוקע. הוא נבחר על ידי רבים לחיפוי חללים. הוא יוצר מראה בעל נוכחות רבה ומרקם ייחודי עם אופי.
  • 2. פרקט אלון טבעי – פרקט שמיוצר מעץ אלון ללא ביצוע פעולות שמשנות את המרקם או את החומר. לרוב ייבחר האלון האמריקאי עבור פרקט אלון טבעי. הצבע של האלון הזה בהיר יותר מהאלון המבוקע, הוא חלק יותר וגם כמות העיניים שיש לו מעטה יותר. הפרקטים שמיוצרים מאלון טבעי יהיו חלקים ובהירים יותר ויתאימו למי שמעוניין לחפות את הרצפה בפרקט עדין יחסית.
  • 3. פרקט אלון מעושן – פרקט אשר מיוצר מעץ אלון. אך העץ עובר תהליך מיוחד של עישון. התהליך יכול להתבצע בשני אופנים. האחד הוא חשיפה של העץ לאמוניה. חומר שמשנה את מראה העץ ונותן לו את המראה המעושן. האפשרות השנייה היא עישון בתנור מיוחד עבור מטרה זו. פרקט אלון מעושן מתאים לעיצובים מסוימים ולמי שאוהב את המראה המעושן והייחודי של הפרקטים הללו.

 

איכות העץ, הגוון והמרקם

 
כאשר אנו בוחרים עץ לחיפוי הרצפה עלינו להתייחס למספר גורמים משמעותיים שמשפיעים מאוד על התוצאה. הערך הראשון הוא איכות העץ. חשוב להבין כי עץ טבעי ומלא הינו חומר גלם יקר יחסית. מה שכמובן מייקר את האופציה הזו. היות ומדובר על עץ טבעי הצבע שלו גם יהיה לרוב טבעי. אם כי ניתן לצבוע את העץ. מוכרת האופציה של אלון מולבן. המרקם של הפרקטים נקבע לפי העץ והחספוס הטבעי שלו. בחירת סוג האלון תעשה לפי הטעם האישי ובהתאם לסוג העיצוב אותו מעוניינים להשיג.

 

אחזקה נכונה וניקוי מתאים

 
לכל חומר גלם יש תכונות משלו. מה שמגדיר לנו את דרך האחזקה הנכונה ואת אופן הניקוי של החומר. עץ טבעי הוא חומר גלם חזק ועמיד, אך הוא סופג מים. לכן עלינו למנוע חשיפה של הפרקטים למים ונוזלים, ולנקות את הפרקטים בהתאם להנחיות שקבלנו מהחברה שהתקינה אותם עבורנו.

 
Share on Facebook
Share by Email