אברמל'ה גולדה - ביצוע עבודות פרקטים ודקים - לוגו
 
 
 
 
 
 
 
072-3266725
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

התקנת פרקט עץ

 
 
 
לוחות מעצים מעובדים יוצרים בקלות עיצוב כפרי ותחושה מיוחדת ונעימה למגע. בבית, בצימר, בניה כפרית או בעיר – מעץ ניתן לייצר ולהתקין סוגים שונים של חיפויים. אחד המבוקשים שבהם נקרא פרקט עץ. למעשה, יש הרבה מאוד סוגים של פרקטים שניתן לכנות בשם זה. מה מומלץ שתדעו על כך – קבלו עובדות חשובות ומועילות.
 

פרקט עץ טבעי לעומת למינציה

 
לפני שאתם ממהרים להחליט שאתם חייבים פרקט עץ, דעו שיש כיום חלופות שנראות זהות לגמרי לדבר האמיתי, למרות שהן לא עשויות בדיוק מאותו חומר גלם. יתכן מאוד שאתם עצמכם ביקרתם בבית כשלהו או בבית עסק כזה או אחר, וראיתם בעיניים פרקט למינציה והייתם בטוחים שמדובר על מוצר עשוי עץ טבעי. קחו את הדברים הללו בחשבון – דגמי הלמינציה נראים כמו עץ אך לא מרגישים כמוהו אם נוגעים בהם. אם חשוב לכם התחושה למגע יד או כף רגל יחפה, כדאי לבחור בחומר הגלם האהוב עליהם. אבל אם רק המראה מדבר אליכם, ריצוף למינציה מספק תמורה מצוינת ביחס למחיר וגם עמידות טובה מאוד. לא פחות חשוב, זהו סוג של פרקט עמיד במים. בניגוד לעץ שלא מגיב היטב אם הוא נרטב לאורך זמן.
 

המשמעות של פרקט מעץ גושני

 
אם החלטתם שמה שנחוץ לכם זהו פרקט עץ, בלי ליד ובלי בערך, זה עדיין לא הכל. כדאי לקחת בחשבון שהסוג הכי יוקרתי והכי נחשק בנוי על בסיס עץ מלא. זהו הפרקט המקורי, הכי מיוחד ויפה אך גם הכי יקר. כאן, בכל עוביו של חומר הגלם, מדובר על אותו מרכיב, בלי תחליפים ובלי עצים מוזלים שמשמשים בתור בסיס. הקורות עשויות מקשה אחת, ללא שכבות.
 

המשמעות של פרקט בשכבות

 
לפני שמזמינים התקנת פרקט, צריך לדעת שיש עוד סוג שמכנים אותו בלי למצמץ פרקט עץ. מדובר על סוג איכותי, אך כזה שמיוצר בשיטת השכבות. לא כל השכבות עשויות מאותו חומר גלם, וזה מאפשר להשיג כמה מטרות. הוזלה במחיר, משום שלצד שכבה של עץ יותר יוקרתי, מיישמים שכבה של עץ פחות איכותי ויותרת זול. בנוסף, השכבה העליונה, שרואים ומרגישים, עשויה מחומר גלם מצוין, שמרגיש יוקרתי ולא תחליף. הצבע הינו מקורי, של השכבה העליונה. מקובל לבחור עצים איכותיים למשל דובדבן, בוק, אלון או עצים קשים אחרים. בדרך כלל, זהו חומר גלם מיובא. במאמר מוסגר, נציין כי פרקט pvc הינו משהו אחר לחלוטין, עמיד מאוד במים, קל להתקנה אך מה לעשות, לא מכיל עץ רך או קשה וגם לא שום שכבת ביניים מחומר זה.
 

איך קובעים את המחיר?

 
ברגע שהחלטתם שאתם רוצים פרקט לבית, כדאי להתחיל לחשוב על עלויות. אמנם, פרקט עץ איננו מן הזולים, אבל הבחירה שלכם יכולה להשפיע. המחיר נקבע על בסיס כמה דברים:

  • עץ או דמוי עץ – למינציה או כל פרקט דמוי עץ יהיו תמיד יותר זולים מהדגמים שעשויים מעצים.
  • מקומי או מיובא – לרוב, חומרי גלם מיובאים יהיו אמנם איכותיים יותר, אך גם יקרים יותר.
  • עובי – העובי של הלוחות, וגם הגימור, קשורים עם האיכות והמחיר גם יחד. עצים יותר עבים או עצים קשים לרוב "שווים" יותר מאשר הדקים או הרכים.
  • שטח הפרקט – בדומה לכל ריצוף או חיפוי, המחירים נקבעים לפי יחידת שטח.
  • אופי ההתקנה – ככל שההתקנה ממושכת או מורכבת יותר, כך יש להביא בחשבון את התוספת למחיר. פרקטים יכולים להיות צפים, מודבקים או מיושמים על גבי תשתית שבונים במיוחד.
 
 
Share on Facebook
Share by Email