אברמל'ה גולדה - ביצוע עבודות פרקטים ודקים - לוגו
 
 
 
 
 
 
 
072-3266725
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

דק אורן

 
 
התקנת דק אורן – משטח וחיפוי מעץ, בשטח החיצוני מוסף רבות לעיצוב ולנראות, הן בגינות ובתים פרטיים והן במתחמים עסקיים: בתי קפה ומסעדות. בעבר היה למשטחי דק מעץ תדמית של פתרון עיצובי יקר במיוחד, כמו גם בעל עמידות נמוכה בשל ההקשר בין העץ הרגיש לתנאי חוץ, ויחד עם זאת בזכות פיתוח של שיטות עבודה ועיבוד מתקדמות וחומרי הגנה איכותיים, כיום דק מעץ הוא פתרון מוביל המתאים לכל בית ומשטח הן בעלות והן בנראות ובעמידות. יתרונותיו של עץ האורן הופכים אותו למושלם לייצור דקים ופתרונות עיצוביים למרפסת ולגן, בעיצוב כפרי ויוקרתי ובאיכות שאין שניה לה.
 
דק אורן
 

מהו היתרון של דק אורן?

 
  • זמינות – עץ האורן הוא למעשה שם למשפחת עצים הכוללת עשרות סוגים הנפוצים מאוד בישראל ובעלם, מה שהופך אותו לעץ הזמין ביותר לעבודות עץ לבית ולגינה, לריהוט ולהתקנת דק אורן.

  • עיבוד – עץ האורן מתאים לעיבוד ונוח במיוחד לעבודה, מה שמאפשר יצירת פתרונות למוצרי עץ בניהם חיפויי עץ, פרקטים ומשטחי דק אורן בתכנון והתאמה אישית, ברמות צפיפות ועובי משתנות.

  • צביעה – דק אורן מתאים במיוחד לצביעה בצבעי שמן איכותיים, המספקים מעבר לצבע מלהיב ומראה חדיש גם שכבת הגנה ואטימות נוספת ומדנים על משטח הדק מפני שריטות, רטיבות ותנאי לחות, קרינה ונזקים אחרים.

  • מחיר – בזכות הזמינות הגבוהה של עצי האורן ופתרונות העיבוד המתקדמים מדובר באחד מסוגי העץ הזולים לרכישה, ומשטחי דק אורן זוכים לפופולריות רבה לא אחת בזכות מחירם הנמוך ביחס לפתרונות חיפוי ומשטחי עץ מסוגים אחרים.
 

כיצד מתחזקים דק אורן?

 
על מנת לשמור על משטח הדק לאורך זמן מומלץ להגן עליו במספר דרכים:

  • פרגולה/הצללה – ככלל, דק האורן מיועד לעמידה בתנאי חוץ ואינו מחייב קירוי והגנה. יחד עם זאת, הצבת פרגולה אטומה באופן מלא או חלקי או פתרון קירוי אחר יספק הצללה והגנה הן מפני קרינת השמש היוקדת והן מפני גשמים ורטיבות, ויסייע בהארכת אורך חיי הדק.

  • ריסוס – ריסוס קבוע בסביבת הדק למניעת הצטברות של חרקים ומזיקים העשויים לחדור ולאכל את העץ.

  • משיחת שמן עץ – בעת רכישה והתקנה של הדק יגיעו הקורות עם שכבת הגנה של שמן עץ האוטמת ומשמרת אותו. עמידות השמן טובה לכמחצית השנה, ומומלץ לבצע חידוש ומשיחה של שמן עץ על גבי הדק מדי חצי שנה.
 

עמידות דק אורן

 
כאמור, דק אורן הוא דק איכותי ועמיד אשר מיועד לעמוד ולספק מענה לאורך שנים ארוכות, וזאת בתנאי תחזוקה נכונה ושימור העץ והמשטח. הדק מעץ האורן מספק גם עמידה בעומסים ומשקלים ויציבות גבוהה, ניתן להנחה גם כמשטח המיועד לשאת רהיטים כבדים.

חשוב לזכור כי דק מעץ אורן או דקים בכלל אינם מוצר מדף, וכי איכותם ועמידותם נקבעת בתהליך הייצור, בתכנון הצפיפות של החומר, תהליכי העיבוד ועובי קורות העץ. מעבר לבחירה בסוג הדק עצמו חשוב לבחור בספק אמין ומנוסה, העובד עם משטחי עץ איכותיים ועמידים לאורך זמן, מתקינים מקצועיים המבטיחים עבודה מדויקת, בטיחותית ובגימור מושלם ומספקים אחריות על העבודה.

המרפסת או החצר מהווים במקרים רבים את לב הבית, נקודת המפגש, הבילוי והאירוח של בני המשפחה ומכריהם. השקעה בעיצוב היחידה החיצונית לבית חשובה לעתים לא פחות ואף יותר מהשקעה בחללים אחרים בבית. דק איכותי מעץ אורן יספק הן את המראה החדשני, המלהיב והיוקרתי והן את הנוחות והחמימות הטמונים בעיצובים באמצעות עץ.
 
Share on Facebook
Share by Email