אברמל'ה גולדה - ביצוע עבודות פרקטים ודקים - לוגו
 
 
 
 
 
 
 
072-3266725
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

דקים איפאה

 
 
עצי האיפאה הם עצים דרום אמריקאיים גבוהים במיוחד, המאופיינים בחוזק יוצא דופן, צפיפות גבוהה וגווני עץ כהים ודומיננטיים. מדובר בחומר גלם בולט בתעשייה, אשר מתאים במיוחד לייצור משטחי דק איפאה איכותיים במיוחד, ונדרש לתהליכי עיבוד וחיתוך מקצועיים ומורכבים.
 

מה הוא דק איפאה?

 
משטחי דק איפאה הם בין משטחי הדק האיכותיים הקיימים, בזכות משקל סגולי גבוה במיוחד של העץ, צפיפות החומר ועמידות גבוהה. משטחים אלו מתאימים במיוחד למרפסות – בזכות תשתית הריצוף והאבן התומכת בקורות העץ הכבדות, ובהתקנה על גבי סוגים אחרים של תשתיות דורשת הנחת בסיס תומך. דק איפאה מספק מראה עץ מאסיבי ובעל נוכחות ומשטח איכותי העומד בעומסים כבדים, תנועה רבה של בני אדם והנחת פרטי ריהוט כבדים.
 

איך מתחזקים דק איפאה?

 
מבין כלל סוגי הדקים דק מעצי איפאה הוא הדק הקל ביותר לתחזוקה, ולמעשה מלבד ניקיון יבש מעת לעת אינו דורש פתרונות תחזוקה קבועים. הדק מתאים לעמידה בתנאים חיצוניים גם ללא קירוי, ויחד עם זאת התקנת פתרון קירוי והצללה יאריך את חייו. על מנת לשמור את קורות העץ אטומות לחדירת מים ומזיקים לאורך זמן מומלץ להגן עליו מדי שנה בעזרת משיחת שכבה דקה של שמן עץ עמיד ואיכותי.
 

איך מתקינים דק איפאה?

 
 
התקנתו של הדק שונה מהתקנה של דקים מעצים אחרים ומצריכה היכרות מעמיקה עם החומר, מיומנות וניסיון.

הדק מגיע במשטחי עץ דקים הנחתכים באמצעות מסור ייעודי בצורה ידנית ועוברים תהליכי גימור למראה נקי ואסתטי. ההתקנה כוללת קידוחים עדינים והברגה של ברגים חזקים במיוחד, ליצירת חיבורים הרמטיים ויכולת עמידה בעומסים.

דק מסוג זה מחייב התקנה מקצועית של בעלי מקצוע מנוסים המכירים היטב את תכונות החומר ועובדים עם כלי עבודה מתקדמים וחזקים במיוחד.

דק איפאה מתאים להתקנה סביב בריכות שחייה ביתיות ומתקני ספא, למרפסות וגינות, לכניסות ואף למתחמי פנאי, אירוח ונופש.

 
 
 
דקים איפאה
 
 
 
 
התקנת דק מעצי איפאה היא בחירה בדק איכותי, בעל נראות מרהיבה ובעלת נוכחות ועמידות שאין שניה לה. בחירה בדק כזה מחייבת עבודה עם חברה מורשית להתקנת דקים, המקפידה לרכוש את העצים ממחסן עצים מורשה בלבד, ויכולה לספק אסמכתאות לרכישת קורות מעץ איפאה בלבד, ללא שילוב של קורות זולות יותר או יצירת תהליכי ערבוב ושבבים מעובדים. תהליך ההתקנה מחייב מקצועיות ויסודיות כאשר החל משלב הייצור וכלה בשלב ההתקנה מדובר בעבודה ידנית מוקפדת.
 

מה מיוחד בדק איפאה?

 
כאמור, דק איפאה עשוי מעצי האיפאה בעלי משקל סגולי גבוה וצפיפות חומר גבוהה. תכונות אלו ופכות את קורות העץ מאיפאה לאיכותיות ועמידות הרבה יותר. הקורות כבדות במיוחד מה שמצריך מחד גיסא פתרונות שינוע והובלה, מורכבות בהתקנה ויצירת בסיס תומך על פי סוג הקונסטרוקציה.

בזכות איכות וצפיפות העץ ניתן לעשות שימוש בפחות חומר ליצירת משטחי הדק, ודק איפאה עומד לרוב על כשני ס"מ למשטח בסך הכל. למרות הדקיקות של הלוחות הוא מספק חוזק מכני ועמידה בעומסים גבוהה יותר משל כל סוגי הדקים הנוספים.

בזכות תכונות העץ הטבעי תהליך העיבוד הוא קצר והלוחות הם במראה ואיכות של עץ טבעי.

דק מעצי איפאה מתאים לשהייה בכל אקלים ובתנאי מזג אוויר שונים תוך הצגת עמידות גבוהה במיוחד הן לתנאי חום וקרינה והן לרטיבות ומשקעים.

דק איפאה נחשב יקר יותר ביחס לדקים מעצים מקומיים ואחרים, ויחד עם זאת נחשב גם למוצר דגל איכותי, מוביל ויוקרתי. מוצר זה מוביל בתעשיית הנופש ובבתי יוקרה.
 
Share on Facebook
Share by Email