פרקט הוא ללא ספק אחד מסוגי הריצוף הנחשקים ביותר בבתים, ולא בכדי, הוא משתלב נהדר עם סגנונות  עיצוביים שונים כמעט בלי להתאמץ, הוא מעניק רושם יוקרתי ותחושה חמה, ומעבר לכך, הוא פשוט היה שם תמיד, שכן ריצוף הבית בעזרת שימוש בעת הוא וודאי לא המצאה של העת המודרנית. עם זאת, המחיר, הטיפול ואורח החיים הממוצע של הפרקט מעלים לא מעט שאלות אצל לקוחות, ולכן חשבנו לספק לכם מידע שימושי אודות הפרקט והתאמתו למטבח בכלל.

פרקט "קלאסי" (כלומר מעץ)


קיימים כיום כמה סוגי פרקטים שאינן עשויים מעץ ממש, לפחות לא ב100%, ולכן נתחיל דווקא עם הפרקט שכולנו רוצים בבית ובמטבח בפרט, והוא כאמור – הפרקט שעשוי מעץ טבעי. גם בתחום זה קיימים כמה סוגי פרקטים, לפי העץ שממנו עשוי הפרקט, וככל עוד שגון העץ יותר מיוחד ופחות "ממוצע", כך מחיר הפרקט יעלה (למשל גווני עץ אדמדמים למיניהם). עם זאת, קיימים סוגי עצים אשר נחשבים לעמידים במיוחד יותר מאחרים.


מה בקשר לטיפול?


הפרקט לא דורש תחזוקה רבה, אלא בעיקר הימנעות מכמה דברים הכוללים – שפיכת כמות מים רבה על הפרקט, השארת פרקט רטוב לזמן ממושך ושפיכת נוזלים\מזון וכד’ אשר יכולים ליצור כתמים. צריך לזכור שלמרות שהפרקט מצופה בחומר מיוחד, עדיין לא מדובר על חומר המגן על הפרקט לחלוטין מפני חדירת מים. בנוסף, צריך לנקות את הפרקט עם חומר ייעודי ולא עם חומרי ניקיון לרצפה.


יתרונות, חסרונות והאם הוא מתאים למטבח?


לסיכום, היתרון הגדול ביותר של הפרקט הוא כמובן המראה החם, הביתי והיוקרתי שהוא מעניק, ואם תבחרו בפרקט איכותי במיוחד, תקבלו גם עמידות לאורך שנים. עם זאת, הפרקט הטבעי לא נועד למי שמראש יודע שלא יצליח לעמוד בתנאי השמירה 
עליו במטבח. לשאר הבית אגב, הוא יכול להתאים בלי בעיה.


. פרקט סינטטי: יתרונות וחסרונות


הפרקט הסינטטי הפך לתחום די רחב בשנים האחרונות, ובגדול הוא כולל מספר סוגי פרקטים אשר המאחד בין כולם הוא החומר הסינטטי שממנו הוא עשוי. מדובר בפתרון דיי פרקטי למי שמחפש את מראה העץ הטבעי אך לא מעוניין להתעסק עם ההשלכות של אחזקת חומר כזה בבית, אולם צריך לזכור כי בכל זאת, לא מדובר בפרקט טבעי אלא בתחליף לדבר האמיתי.

הפרקט הסינטטי מגיע כאמור בכמה אופנים, כדון פרקט למינציה או פרקט ייעודי לחדר האמבט. הפרקט  העמדי יותר בפני מים עלול לעלות מעט יקר, אולם מדובר בהשקעה טובה בכל הנודע להתקנתו במטבח, בייחוד אם מה שמונע מכם מלהתקין פרקט אמיתי הוא החשש מפני ספיגת מים של העץ לאורך זמן ושחיקתו כתוצאה מכך.

מה בקשר לטיפול?


פרקט סינטטי עשוי מטבע הדברים מחומרים עמידים יותר מאשר העץ, אולם זה לא אומר שניתן לנקות אותו כמו שמנקים רצפה רגילה. מומלץ לברר מה חומר הניקיון או אופן הניקיון הדרוש לכל פרקט ופרקט, בטרם ההזמנה. ייתכן שאת חלק מן הפרקטים, ניתן יהיה לנקות עם חומר ניקוי רגיל.


יתרונות, חסרונות והאם הוא מתאים למטבח?


יתרונו לש הפרקט הסינטטי הוא לא רק בעמידות שלו, אלא גם באפשרות להדפיס עליו כל דגם של עץ, ובמילים אחרות – הפרקט הסינטטי יאפשר לכם להשיג עיצובים רבים ובמחירים סבירים יחסית לפרקטים טבעיים יפים ויקרים מאוד. מראה הפרקט הסינטטי שונה במעט מן הפרקט הטבעי, אולם לא תמיד ניתן להבחין בהבדל ולכן מומלץ להתרשם מכל דגם, אם אפשר על רצפה, בטרם ההחלטה. בקשר להתאמתו למטבח, הפרקט הסינטטי מתאים יותר למטבח פעיל מאוד, בהשוואה לפרקט הטבעי, אך יש לשים לב שאתם רוכשים מראש פרקט עמיד בפני נזקים שונים שעלולים להיגרם מעצם היותו במטבח.